صفحه اصلی / استراتژی‌های بازی / نکاتی که می‌توانند در خصوص اسپلیت کردن بازی بلک جک به شما کمک کنند

نکاتی که می‌توانند در خصوص اسپلیت کردن بازی بلک جک به شما کمک کنند

یکی از بازی‌هایی که امروزه طرفداران زیادی را پیدا کرده است، بازی بلک جک است. همان طور که می‌دانید از قدیم بازی بلک جک با نام ۲۱ در ایران بازی می‌شده که البته با نوع فعلی آن تفاوت دارد. در متن زیر می‌خواهیم برخی از نکاتی که می‌تواند به شما در اسپلیت کردن دست کمک کند، را شرح دهیم.

چگونه از طریق اسپلیت کردن در بازی بلک جک دست برنده داشته باشیم؟

مثلا تفاوتی که امروزه در بازی بلک جک با بازی ۲۱ ایران دارد این است که در نسخه ایرانی کارت‌های ۲.۳.۴.۵ از بازی کلا کنار گذاشته می‌شوند و کارت‌ها از شش به بعد درون بازی قرار می‌گیرند و امتیاز سرباز و بی بی و شاه نیز با نوع فعلی فرق دارد. در بازی بلک جک که همواره بازی می‌شود تمام کسانی که بر سر یک میز نشسته‌اند به صورت یک به یک با دیلر همان کارت پخش کن بازی می‌کنند و هرکس به میزان دلخواه مبلغی را به عنوان بانک قرار می‌دهد و از بین دیلر و آن بازیکن، هر کدام که عددی نزدیکتر به عدد ۲۱ داشته باشند، برنده خواهند بود و مبلغ بانک برای او خواهد شد. در بازی بلک جک به سبک فعلی شاه، بی بی و سرباز هرکدام ۱۰ امتیاز دارند و آس می‌تواند عدد ۱۱ و یا یک را به انتخاب بازیکن داشته باشد. ضمن این که اعداد ۲ تا ۱۰ نیز هرکدام به اندازه خودشان ارزش دارند. به دستی که جمع اعداد آن ۲۱ شود که بهترین و برنده ترین حالت ممکن است دست بلک جک می‌گویند و بعد از عدد ۲۱ نیز دست باخته یا سوخته می‌گویند. دست بلک جک نیز بهترین حالت آن قرار گرفتن یک آس و یک عکس کنار آن است که ۲۱ می‌شود.
یکی از مهمترین قوانین بازی اسپلیت یا جدا کردن است. این به چه معنی است یعنی اگر شما سه کارت در دست خود داشته باشید، با قرار دادن یک شرط اضافه می‌توانید یکی از آنها را اسپلیت یا جدا کنید و دو دست در مقابل شما قرار گیرد و شانس شما برای شکست دادن دیلر بیشتر خواهد شد. البته همیشه اسپلیت کردن کار مناسبی نیست و با توجه به تجربه بازی و عددهایی که در دست شما وجود دارد، باید بتوانید بهترین تصمیم را برای دست خود بگیرید که همه این ها به صورت تجربی به دست می‌آیند.

اسپلیت کردن کارت‌ها در بازی بلک جک:

همیشه کارت‌های آس را اسپلیت کنید

اگر در دست خود دو آس داشتید حتما آن ها را اسپلیت کنید چرا که ۱۶ عدد عکس ( شاه، بی بی و سرباز که هر کدام ارزش ۱۰ را دارند) موجود است که در کنار آس شما که عدد ۱۱ دارد، ارزش دست شما به ۲۱ می‌رسد و شانس پیروزی بیشتری برای شما وجود دارد.
بازی بلک جک

همیشه کارت‌های ۸ را اسپلیت کنید

اگر در دست خود دو عدد ۸ داشتید بهتر است آن ها را اسپلیت کنید چرا که جمع دو عدد ۱۶ است و تنها در صورتی شما به عدد ۲۱ می‌رسید که عدد پنج نمایان شود و در مجموع در بهترین حالت چهار عدد ۵ در بازی وجود دارد و شانس برنده شدن شما زیاد نیست. بنابر این اگر عدد ۸ را اسپلیت کنید در صورت اضافه شدن کارت‌های دیگر عدد بالایی به شما خواهد رسید.

کارت‌های ۱۰ را اسپلیت نکنید

بنابر تجربه اسپلیت کردن دو کارت ۱۰ کار معقولانه ای نیست چرا که جمه دو عدد ۱۰ ، عدد بیست می‌شود و عدد خوبی است ولی اگر شما آنها را اسپلیت کنید در صورتی به عدد ۲۱ می‌رسید که آس برای شما نمایان شود و باز هم در بهترین حالت ۴ آس در بازی وجود دارد و احتمال ۲۱ شدنتان کم است. حتی اگر شما عکس هم بیاورید باز با دست فعلیتان برابر خواهد شد. بنابر این توصیه شده است که دو کارت ۱۰ را اسپلیت نکنید.

کارت‌های ۵ را اسپلیت نکنید

داستان اسپلیت کردن کارت‌های ۵ دقیقا مانند کارت‌های ۴ است و حتی بدتر. داشتن دو کارت ۵ یعنی مجموع امتیاز آن دست شما ۱۰ است. برای شانس داشتن یک کارت آس هیت کرده و اگر دیلر هر کارتی به جز ۱۰،۹ یا آس داشت دابل داون کنید. بنابراین دو عدد ۵ را نیز به هیچ عنوان اسپلیت نکنید

کارت‌های ۴ نیز مناسب اسپلیت کردن نیستند

اسپلیت کردن دو عدد ۴ کار معقولی نیست چرا که برای هرکدام حداقل ۲ کارت دیگر نیاز است تا جمع عدد شما شاید به ۲۱ برسد و شاید دست بسوزد. به همین خاطر عدد ۴ عددی مناسب برای اسپلیت نیست و شما با جمع ۸ بهتر می‌توانید دست خود را جمع و جور کنید تا دو دست با عدد ۴.

این مطالب را نیز ببینید!

بلک جک سرگرم کننده

آموزش بلک جک | چگونه از بازی بلک جک لذت ببریم؟

قبل از آنگه در مورد بازی بلک جک صحبت کنیم می خواهم برایتان از تصاویری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید